Kesimpulan
Honda CR-V berharga RM178,200 berbanding RM156,800 untuk Jetour T2, jadi perbezaan RM21,400 itu membawakan hybrid dengan penggunaan diisytiharkan 7 L/100 km, but 589 liter dan power tailgate bebas tangan. T2 pula menawarkan lebih banyak kuasa enjin petrol pada 241 hp dan 375 Nm, pacuan semua roda serta kabin lengkap dengan skrin 15.6 inci, sistem audio Sony 12-speaker dan bumbung kaca panoramik. Ia juga 199 mm lebih lebar dan 264 kg lebih berat. Cukai jalan pada asasnya seri pada RM437 berbanding RM439; pilih berdasarkan kegunaan, bukan perbezaan RM2 itu.
Pilih Honda CR-V jika anda mahukan hybrid dengan penggunaan diisytiharkan 7 L/100 km, but 589 liter yang sedikit lebih besar dan power tailgate bebas tangan.
Pilih Jetour T2 jika anda mahukan 241 hp, 375 Nm, pacuan semua roda dan lebih banyak kelengkapan kabin pada harga RM21,400 lebih rendah.
Perbezaan utama
- Harga: Honda CR-V RM178,200; Jetour T2 RM156,800.
- Output enjin petrol: Honda CR-V 146 hp dan 190 Nm; Jetour T2 241 hp dan 375 Nm.
- Pacuan: Honda CR-V pacuan roda hadapan; Jetour T2 pacuan semua roda.
- Dimensi: Honda CR-V sepanjang 4,691 mm, selebar 1,866 mm dan setinggi 1,681 mm; Jetour T2 4,785 mm, 2,006 mm dan 1,880 mm.
- Berat dan tangki bahan api: Honda CR-V 1,616 kg dengan 57 liter; Jetour T2 1,880 kg dengan 70 liter.
- Ruang but: Honda CR-V 589 liter; Jetour T2 580 liter.
CR-V
- Penggunaan diisytiharkan 7 L/100 km daripada sistem hybrid.
- But 589 liter dan power tailgate bebas tangan.
- Penarafan lima bintang ASEAN NCAP, beg udara lutut hadapan dan penggera.
- Enjin petrol 146 hp dan 190 Nm ketinggalan berbanding 241 hp dan 375 Nm milik T2.
- Pacuan roda hadapan berbanding pacuan semua roda pada T2.
- Tiada bumbung kaca panoramik, tempat duduk hadapan berpengudaraan atau skrin sentuh 15.6 inci.
T2
- Enjin petrol turbo 241 hp, 375 Nm dan pacuan semua roda.
- Skrin sentuh 15.6 inci, sistem bunyi Sony 12-speaker serta Apple CarPlay dan Android Auto tanpa wayar.
- Bumbung kaca panoramik, tempat duduk hadapan berkuasa dengan pengudaraan dan kamera 360 darjah.
- But 580 liter adalah 9 liter lebih kecil berbanding 589 liter milik CR-V.
- Tailgate manual berbanding but berkuasa bebas tangan pada CR-V.
- Tiada beg udara lutut hadapan atau penggera disenaraikan.
| Harga & ringkasan | ||
|---|---|---|
| Harga | RM178,200 | RM156,800✓ |
| Jenis badan | SUV | SUV |
| Segmen | C-Segment | C-Segment |
| Pemasangan | CKD | CKD |
| Pemilikan | ||
| Cukai jalan / tahun | RM437✓ | RM439 |
| Penggerak kuasa | ||
| Teknologi enjin | 16-valve DOHC, Atkinson Cycle Naturally Aspirated with Dual Variable Valve Timing and Variable Valve Lift | 16-valve DOHC with Turbocharger, Variable Valve Timing |
| Kapasiti | 1,993 cc | 1,998 cc |
| Kuasa kuda | 146 hp | 241 hp✓ |
| Tork | 190 Nm | 375 Nm✓ |
| Bahan api | Petrol Hybrid/REV | Petrol |
| Bore | 81 mm | — |
| Nisbah mampatan | 13.9 | 9.5 |
| Bilangan motor | 2 | — |
| Kuasa kuda motor | 181 hp | — |
| Tork motor | 335 Nm | — |
| Pacuan | ||
| Transmisi | eCVT Automatic | Dual-clutch Automatic (Wet) |
| Pengeluar transmisi | Honda | — |
| Pacuan | Front Wheel Drive | All Wheel Drive |
| Prestasi & Kecekapan | ||
| 0-100 km/j | 8.9 seconds | — |
| Ekonomi bahan api terkadar | 7 L/100 km | — |
| Kelajuan maksimum | 185 km/h | — |
| Dimensi | ||
| Panjang | 4,691 mm | 4,785 mm |
| Lebar | 1,866 mm | 2,006 mm |
| Tinggi | 1,681 mm | 1,880 mm |
| Jarak roda | 2,701 mm | 2,800 mm |
| Berat | 1,616 kg | 1,880 kg |
| Tangki minyak | 57 litres | 70 litres |
| Pintu | 5 | 5 |
| Tempat duduk | 5 | 5 |
| Ruang but | 589 litres✓ | 580 litres |
| Tayar depan | 235/60R18 | 255/60R19 |
| Tayar belakang | 235/60R18 | 255/60R19 |
| Tayar ganti | Space Saver | Space Saver |
| Tayar kilang | — | Giti 4x4 AT71 |
| Casis | ||
| Pemasangan | Malaysia (CKD) | Malaysia (CKD) |
| Suspensi depan | MacPherson Strut | MacPherson Struts |
| Suspensi belakang | Multi-link | Multi-link |
| Roda depan | 18" Alloy | 19" Alloys |
| Roda belakang | 18" Alloy | 19" Alloys |
| Stereng | Rack and Pinion (Electric Power Steering) | Rack & Pinion (Electric Power Steering) |
| Penarafan Keselamatan Perlanggaran | ||
| ASEAN NCAP | 5 bintang | — |
| Keselamatan | ||
| Beg udara | Driver and Passenger, Front Side and Rear Curtains, Front Knee Airbags | Driver and Passenger, Front Side, Front and Rear Curtain |
| ABS/EBD | ✓ | ✓ |
| Kawalan kestabilan | ✓ | ✓ |
| Penggera | ✓ | — |
| Immobilizer | ✓ | ✓ |
| Fungsi mematikan beg udara | ✓ | — |
| Kunci keselamatan kanak-kanak | Manual for Rear Doors | Manual for Rear Doors |
| Tali pinggang keledar | 5 Three-point | 5 Three-point |
| Sistem maklumat titik buta | ✓ | ✓ |
| ISOFIX | Available on Two Outer Rear Passenger Seats | Available for Outer Two Rear Seats |
| Sistem brek autonomus | Yes, Honda Sensing | Yes |
| Bantuan mengekal lorong | Steering Correction | Steering Correction |
| Amaran perlanggaran | ✓ | ✓ |
| Peringatan tali pinggang | All Seats | All Seats |
| Lampu | ||
| Lampu utama | LED Reflector with Auto High Beam | LED Projector |
| Lampu belakang | LED Combination | Full LED |
| Lampu siang LED | ✓ | ✓ |
| Lampu kabus depan | ✓ | ✓ |
| Lampu kabus belakang | — | ✓ |
| Penunjuk arah cermin sisi | ✓ | ✓ |
| Kabin | ||
| Tempat duduk depan | 8-way Power Adjustable Driver's Seat with Driver's Memory, 4-way Power Adjustable Passenger Seat | Power Adjustable Front Seats with Ventilation Function |
| Tempat duduk belakang | 60:40 Split-folding, Manual Recline and Sliding | 60:40 Split-folding |
| Penghawa dingin depan | Dual-zone Automatic Climate Control | Dual-zone Automatic Climate Control |
| Penghawa dingin belakang | Rear Vents | Rear AC Vents |
| Sunroof | — | Panoramic Glass Roof |
| Soket kuasa | 1 Front, 2 Front USB, 2 Rear USB | 1 Front, 1 Wireless Charger, 2 USB Front, 2 USB Rear |
| Lampu dalaman | Map Lights | Map Lights and Ambient Lighting |
| Pemegang cawan | 2 Front, 2 Rear | 2 Front, 2 Rear |
| Bidai matahari | — | Panoramic Glass Shade |
| Audio | 9.0" Advanced Display Audio Touchscreen with 8 Speakers, Wired Android Auto, Wired and Wireless Apple CarPlay | 15.6" Touchscreen with Wireless Apple CarPlay & Android Auto, 12-speaker Sony Sound System |
| Kemudahan | ||
| Tingkap kuasa | Four Windows, Driver's Side Auto Up and Down with Anti-Pinch | Four Windows, Auto Up & Down |
| Penghidup enjin | Keyless Push Button with Remote Start | Keyless Operation (Push Button Start) |
| Kunci | Keyless Operation with Walk-away Auto Lock | Keyless Operation |
| Lampu utama automatik | ✓ | ✓ |
| Pengelap automatik | ✓ | ✓ |
| Cruise control | Adaptive Cruise Control with Low Speed Follow | Adaptive Cruise Control |
| Tiptronic | — | ✓ |
| Paddle shift | ✓ | — |
| Kawalan audio pada stereng | ✓ | ✓ |
| Stereng boleh laras (tilt) | ✓ | ✓ |
| Stereng boleh laras (teleskopik) | ✓ | ✓ |
| Operasi but | Power Boot with Hands-Free Function | Manual Operation |
| Sensor parkir depan | 4 Sensors | 4 Sensors |
| Sensor parkir belakang | 4 Sensors | 4 Sensors |
| Kamera undur | Yes, with Multi-angle | Yes, 360-degree Surround View Monitor |
| Cermin sisi lipat automatik | ✓ | ✓ |
| Bluetooth | ✓ | ✓ |
| Navigasi | ✓ | — |
| Bantuan mula menanjak | ✓ | ✓ |
| Kluster meter | Full LCD Monitor | Full LCD Monitor |
| Brek parkir | Electronic | Electronic |
| Waranti | ||
| Jarak waranti (pengeluar) | Tanpa had✓ | 150,000 km |
| Waranti pengeluar | 5 tahun | 7 tahun✓ |
| Nota waranti | — | 10 Years, 1,000,000 km Engine Warranty |
Spesifikasi dipaparkan untuk varian yang dipilih bagi setiap kereta. ✓ menandakan angka lebih baik di mana lebih rendah/tinggi memang objektif lebih baik. Cukai jalan: Semenanjung Malaysia, pendaftaran persendirian.
Kereta terpakai CR-V & T2 untuk dijual
Soalan Lazim CR-V vs T2
Honda CR-V atau Jetour T2 lebih baik?
CR-V lebih sesuai jika anda mahukan kecekapan hybrid, but 589 liter dan power tailgate. T2 ialah pilihan yang lebih berkuasa dan lengkap, dengan 241 hp, 375 Nm, pacuan semua roda serta bumbung panoramik.
Berapakah perbezaan harga?
Honda CR-V lebih mahal RM21,400: RM178,200 berbanding RM156,800 untuk Jetour T2. Cukai jalan tahunan hampir sama, iaitu RM437 untuk Honda dan RM439 untuk Jetour.
SUV mana lebih besar?
Jetour T2 lebih besar dari segi luaran, dengan ukuran panjang 4,785 mm, lebar 2,006 mm dan tinggi 1,880 mm. Honda CR-V pula sepanjang 4,691 mm, selebar 1,866 mm dan setinggi 1,681 mm, tetapi mempunyai but 9 liter lebih besar.