Panduan Membeli Kereta

Lexus LM vs Porsche Panamera

Lexus LM

Lexus LM

Kesimpulan

Penjimatan RM72,000 menjadikan Lexus LM pilihan yang lebih praktikal untuk pembeli Malaysia yang membawa penumpang: ia mempunyai tujuh tempat duduk, jarak roda 3,000 mm dan pintu gelangsar berkuasa, berbanding lima tempat duduk dan jarak roda 2,950 mm pada Porsche Panamera. Panamera membalas dengan 348 hp, 500 Nm, pacuan semua roda dan masa 0-100 km/j 5.1 saat; but 494 liternya juga jauh lebih besar berbanding 110 liter pada LM. LM pula menawarkan rangkaian kuasa petrol-hibrid, waranti 5 tahun tanpa had perbatuan dan cukai jalan tahunan RM835, berbanding RM1,865 untuk Porsche.

LM

Pilih Lexus LM jika tujuh tempat duduk, pintu gelangsar berkuasa, cukai jalan RM835 yang lebih rendah dan waranti lima tahun tanpa had perbatuan lebih penting berbanding kelajuan mutlak dan kapasiti but.

Panamera

Pilih Porsche Panamera jika anda mahukan 348 hp, 500 Nm, pacuan semua roda, masa 0-100 km/j 5.1 saat dan but 494 liter.

Perbezaan utama

  • Harga: Lexus LM RM1,228,000; Porsche Panamera RM1,300,000.
  • Kuasa dan tork: Lexus LM dengan enjin petrol 188 hp dan 236 Nm serta motor 180 hp/270 Nm; Porsche Panamera 348 hp dan 500 Nm.
  • Pacuan: Lexus LM pacuan roda hadapan; Porsche Panamera pacuan semua roda.
  • Tempat duduk dan ruang but: Lexus LM 7 tempat duduk dan 110 liter; Porsche Panamera 5 tempat duduk dan 494 liter.
  • Dimensi: Lexus LM sepanjang 5,125 mm, lebar 1,890 mm dan tinggi 1,955 mm; Porsche Panamera sepanjang 5,052 mm, lebar 1,937 mm dan tinggi 1,423 mm.
  • Cukai jalan tahunan: Lexus LM RM835; Porsche Panamera RM1,865.

LM

  • Tujuh tempat duduk dengan baris terakhir boleh dilipat secara berkuasa
  • Rangkaian kuasa petrol-hibrid dan cukai jalan tahunan RM835
  • Waranti lima tahun tanpa had perbatuan
  • But 110 liter berbanding 494 liter pada Panamera
  • Pacuan roda hadapan berbanding pacuan semua roda
  • Tiada head-up display atau auto parking

Panamera

  • 348 hp, 500 Nm dan masa 0-100 km/j 5.1 saat
  • But 494 liter
  • Pacuan semua roda, suspensi udara dan head-up display
  • Lima tempat duduk berbanding tujuh pada LM
  • Harga pembelian RM72,000 lebih tinggi
  • Waranti empat tahun/100,000 km berbanding lima tahun tanpa had perbatuan
Harga & ringkasan
HargaRM1,228,000RM1,300,000
Jenis badanMPVSedan
SegmenExecutiveGrand Tourer
PemasanganCBUCBU
Pemilikan
Cukai jalan / tahunRM835RM1,865
Penggerak kuasa
Teknologi enjin16-valve DOHC, naturally-aspirated, Atkinson cycle with variable valve timing24-valve DOHC, direct fuel injection, twin-turbo with variable valve timing
Kapasiti2,494 cc2,894 cc
Kuasa kuda188 hp348 hp
Tork236 Nm500 Nm
Bahan apiPetrol Hybrid/REVPetrol
Bore84.5 mm
Bilangan motor1
Kuasa kuda motor180 hp
Tork motor270 Nm
Pacuan
TransmisieCVT AutomaticDual-clutch Automatic (Wet)
Nama transmisiE-CVTPDK
Gear8
Pengeluar transmisiPorsche
PacuanFront Wheel DriveAll Wheel Drive
Prestasi & Kecekapan
0-100 km/j5.1 seconds
Kelajuan maksimum272 km/h
Dimensi
Panjang5,125 mm5,052 mm
Lebar1,890 mm1,937 mm
Tinggi1,955 mm1,423 mm
Jarak roda3,000 mm2,950 mm
Berat1,980 kg
Tangki minyak60 litres90 litres
Pintu55
Tempat duduk75
Ruang but110 litres494 litres
Tayar depan225/55R19265/45R19
Tayar belakang225/55R19295/45R20
Tayar gantiTyre Repair Kit
Tayar kilangMichelin Primacy SUV+
Casis
PemasanganJapan (CBU)Germany (CBU)
Suspensi depanMacPherson StrutDouble Wishbones with Air Suspension
Suspensi belakangDouble WishbonesMulti-link with Air Suspension
Roda depan19" Multi-spoke Mesh Aluminium Alloys19" Alloys
Roda belakang19" Multi-spoke Mesh Aluminium Alloys19" Alloys
SterengRack and Pinion (Electric Power Steering)Rack and Pinion (Electric Power Steering)
Nota casisPorsche Active Suspension Management with Adaptive two-chamber air suspension and two-valve dampers
Keselamatan
Beg udaraDriver and Passenger, Driver Knee, Front Side, Front and Rear CurtainDriver and Passenger, Driver and Front Passenger Knee, Front Side, Front Curtain
ABS/EBD
Kawalan kestabilan
Penggera
Immobilizer
Fungsi mematikan beg udara
Kunci keselamatan kanak-kanakManual for Rear DoorsElectric for Rear Doors
Tali pinggang keledar7 Three-point5 Three-point
Sistem maklumat titik buta
ISOFIXAvailable on Two Outer Rear Passenger SeatsTwo Outer Rear Seats
Sistem brek autonomusYesYes, with Pedestrian Detection
Bantuan mengekal lorongSteering CorrectionSteering Correction
Amaran perlanggaran
Peringatan tali pinggangFor All SeatsFor All Seats
Lampu
Lampu utamaLED Projector with Adaptive High Beam and Sequential IndicatorsMatrix LED Projectors
Lampu belakangFull LED with Sequential IndicatorsFull LED
Lampu siang LED
Lampu kabus belakang
Penunjuk arah cermin sisi
Kabin
Tempat duduk depan18-way Power Adjustable Front Seats with Memory Function, VentilatedDriver and Passenger Powered Seats with Memory Settings, Heating & Ventilation
Tempat duduk belakang40:20:40 Split-folding Middle Row, 50:50 Split-folding Last Row with Power Fold40:20:40 Split-folding
Penghawa dingin depanDual-zone Automatic Climate Control with Lexus Climate ConciergeDual-Zone Automatic Climate Control
Penghawa dingin belakangDual-zone Automatic Climate Control System with Lexus Climate ConciergeDual-zone Automatic Climate Control
SunroofRear Panoramic RoofPanoramic Glass Roof
Soket kuasa1 Front 12-volt, 4 Front USB, 2 Rear USB1 Front, 1 Rear, 1 Boot; 2 USB-C Ports Rear
Lampu dalamanMap Lights and Ambient LightsMap Lights & Ambient Lighting
Pemegang cawan2 Front, 2 Middle Row, 4 Last Row2 Front, 2 Rear
Bidai matahariPowered rear sun shade and rear door window shadesSide Window Sunshades, Panoramic Glass Roof Shade
Audio14" Lexus Premium Audio Touchscreen with Android Auto, Apple CarPlay and 10 Speakers12.3-inch Touchscreen with Porsche Communications Module, Wireless Apple CarPlay & Android Auto
Kemudahan
Tingkap kuasaFour Windows, Auto Up and Down with Anti-PinchFour Windows, Auto Up & Down with Anti-pinch
Penghidup enjinKeyless Push ButtonKeyless Push Button
KunciKeyless OperationKeyless Operation
Auto start/stop
Lampu utama automatik
Pengelap automatik
Cruise controlAdaptive Cruise Control with Stop and GoAdaptive Cruise Control
Paddle shift
Kawalan audio pada stereng
Stereng boleh laras (tilt)
Stereng boleh laras (teleskopik)
Pelarasan stereng elektrik
Operasi butPowered Boot with Contactless OpeningPowered Boot with Contactless Opening
Sensor parkir depan6 Sensors6 Sensors
Sensor parkir belakang6 Sensors6 Sensors
Kamera undurYes, with Surround View CameraYes, 360-degree View Monitor
Parkir automatikYes
Cermin sisi lipat automatik
Bluetooth
Navigasi
Paparan head-up
Pintu kuasaPower Sliding with Soft-close Function, One-touch Auto Close, Anti-pinchYes
Bantuan mula menanjak
Kluster meterFull LCD MonitorFull LCD Monitor
Brek parkirElectronicElectronic
Waranti
Jarak waranti (pengeluar)Tanpa had100,000 km
Waranti pengeluar5 tahun4 tahun

Spesifikasi dipaparkan untuk varian yang dipilih bagi setiap kereta. ✓ menandakan angka lebih baik di mana lebih rendah/tinggi memang objektif lebih baik. Cukai jalan: Semenanjung Malaysia, pendaftaran persendirian.

Soalan Lazim LM vs Panamera

Lexus LM atau Porsche Panamera, mana lebih baik?

Lexus LM lebih baik untuk membawa sehingga tujuh orang, dengan pintu gelangsar berkuasa dan cukai jalan tahunan yang lebih rendah. Porsche Panamera pula lebih baik dari segi prestasi, dengan 348 hp, 500 Nm, pacuan semua roda, masa 0-100 km/j 5.1 saat dan but 494 liter.

Berapakah perbezaan harga?

Porsche Panamera berharga RM1,300,000, iaitu RM72,000 lebih mahal berbanding Lexus LM yang berharga RM1,228,000.

Mana yang mempunyai cukai jalan tahunan lebih rendah?

Lexus LM mempunyai cukai jalan tahunan yang lebih rendah, iaitu RM835, berbanding RM1,865 untuk Porsche Panamera. Itu merupakan perbezaan RM1,030 setahun.

Lagi perbandingan

Nak beli salah satu? Jual kereta lama, terima bayaran dalam 24 jam

Related PaulTan.org Content: 2025 | Tech | Malaysia: Malaysia | Featured: Featured | Electric: Electric | News: News