Kesimpulan
Mitsubishi Xforce yang RM22,800 lebih murah ialah pilihan keluarga yang lebih praktikal: ia mempunyai lima tempat duduk, but 410 liter dan tangki petrol 42 liter, berbanding iCaur V23 dengan empat tempat duduk dan but 234 liter. Namun, V23 menawarkan sistem AWD dwi-motor 208 hp, 292 Nm, jarak gerak EV 430 km dan masa 0-100 km/h 7.5 saat, manakala Xforce menggunakan enjin petrol 1.5-litre 104 hp, 141 Nm yang memacu roda hadapan. Buat pilihan berdasarkan akses pengecasan serta keperluan penumpang dan barangan, bukan semata-mata harga pembelian yang lebih rendah.
Pilih iCaur V23 jika anda boleh mengecas EV dan mahukan 208 hp, AWD, jarak gerak 430 km serta ciri keselamatan aktif termasuk brek autonomi dan bantuan kekal lorong.
Pilih Mitsubishi Xforce jika anda memerlukan lima tempat duduk, but 410 liter dan harga permulaan RM109,980 tanpa bergantung pada pengecasan.
Perbezaan utama
- Harga: iCaur V23 RM132,780; Mitsubishi Xforce RM109,980.
- Kuasa trenkuasa: iCaur V23 mempunyai dua motor yang menghasilkan 208 hp dan 292 Nm; Mitsubishi Xforce mempunyai enjin petrol 1,499 cc dengan 104 hp dan 141 Nm.
- Sistem pacuan: iCaur V23 ialah pacuan semua roda; Mitsubishi Xforce ialah pacuan roda hadapan.
- Kapasiti penumpang dan barangan: iCaur V23 mempunyai empat tempat duduk dan but 234 liter; Mitsubishi Xforce mempunyai lima tempat duduk dan but 410 liter.
- Dimensi: iCaur V23 sepanjang 4,220 mm dengan jarak roda 2,735 mm; Mitsubishi Xforce sepanjang 4,390 mm dengan jarak roda 2,650 mm.
- Peralatan penggunaan: iCaur V23 mempunyai roda 21-inci dan cukai jalan tahunan RM180; Mitsubishi Xforce mempunyai roda 18-inci dan cukai jalan tahunan RM120.
V23
- Trenkuasa AWD dwi-motor 208 hp, 292 Nm
- Jarak gerak 430 km, pengecasan DC 104 kW dan V2L 3.3 kW
- Brek autonomi, bantuan kekal lorong dan cruise control adaptif
- RM22,800 lebih mahal untuk dibeli
- Empat tempat duduk berbanding lima pada Xforce
- But 234 liter berbanding 410 liter
Xforce
- Harga RM109,980 dan cukai jalan tahunan RM120
- Lima tempat duduk dan but 410 liter
- Kawalan iklim dwi-zon, corong udara belakang dan kamera 360 darjah
- 104 hp dan 141 Nm berbanding 208 hp dan 292 Nm pada V23
- Tiada brek autonomi, amaran pelanggaran atau bantuan kekal lorong
- Pacuan roda hadapan berbanding pacuan semua roda
| Harga & ringkasan | ||
|---|---|---|
| Harga | RM132,780 | RM109,980✓ |
| Jenis badan | SUV | SUV |
| Segmen | B-Segment | B-Segment |
| Pemasangan | CBU | CKD |
| Pemilikan | ||
| Cukai jalan / tahun | RM180 | RM120✓ |
| Penggerak kuasa | ||
| Teknologi enjin | 400V architecture | 16-valve DOHC naturally-aspirated, variable valve timing |
| Kapasiti | — | 1,499 cc |
| Kuasa kuda | — | 104 hp |
| Tork | — | 141 Nm |
| Bahan api | Electric | Petrol |
| Bore | — | 75 mm |
| Nisbah mampatan | — | 10.5 |
| Bilangan motor | 2 | — |
| Kuasa kuda motor | 208 hp | — |
| Tork motor | 292 Nm | — |
| Kapasiti bateri | 81.76 kWh | — |
| Jarak EV | 430 km | — |
| Kadar pengecasan (AC) | 6.6 kW | — |
| Kadar pengecasan (DC) | 104 kW | — |
| V2L | 3.3 kW | — |
| Pacuan | ||
| Transmisi | Single Ratio Automatic | CVT Automatic |
| Pacuan | All Wheel Drive | Front Wheel Drive |
| Prestasi & Kecekapan | ||
| 0-100 km/j | 7.5 seconds | — |
| Kelajuan maksimum | 140 km/h | — |
| Dimensi | ||
| Panjang | 4,220 mm | 4,390 mm |
| Lebar | 1,915 mm | 1,810 mm |
| Tinggi | 1,845 mm | 1,660 mm |
| Jarak roda | 2,735 mm | 2,650 mm |
| Berat | 1,820 kg | 1,250 kg |
| Tangki minyak | — | 42 litres |
| Pintu | 5 | 5 |
| Tempat duduk | 4 | 5 |
| Ruang but | 234 litres | 410 litres✓ |
| Tayar depan | 265/45R21 | 225/50R18 |
| Tayar belakang | 265/45R21 | 225/50R18 |
| Tayar ganti | — | Space Saver |
| Tayar kilang | Chao Yang Radial RP76+ | Toyo Proxes CR1 |
| Casis | ||
| Pemasangan | China (CBU) | Malaysia (CKD) |
| Suspensi depan | MacPherson Struts | MacPherson Struts |
| Suspensi belakang | Multi-link | Torsion Beam |
| Roda depan | 21" Alloys | 18" Alloy |
| Roda belakang | 21" Alloys | 18" Alloy |
| Stereng | Rack & Pinion (Electric Power Steering) | Rack and Pinion (Electric Power Assist) |
| Keselamatan | ||
| Beg udara | Driver & Front Passenger, Front Side, Curtain Airbags | Driver and Passenger, Front Side |
| ABS/EBD | ✓ | ✓ |
| Kawalan kestabilan | ✓ | ✓ |
| Penggera | ✓ | ✓ |
| Immobilizer | ✓ | ✓ |
| Fungsi mematikan beg udara | — | ✓ |
| Kunci keselamatan kanak-kanak | Manual for Rear Doors | Manual for rear doors |
| Tali pinggang keledar | 4 Three-point | 5 Three-point |
| Sistem maklumat titik buta | ✓ | ✓ |
| ISOFIX | Available on rear seats | Available for two outer rear passenger seats |
| Sistem brek autonomus | Yes | — |
| Bantuan mengekal lorong | Steering Correction | No |
| Amaran perlanggaran | ✓ | — |
| Peringatan tali pinggang | All Seats | All Seats |
| Lampu | ||
| Lampu utama | LED Projectors | LED Projector with Auto High Beam |
| Lampu belakang | Full LED | Full LED |
| Lampu siang LED | ✓ | ✓ |
| Lampu kabus depan | — | ✓ |
| Lampu kabus belakang | ✓ | — |
| Penunjuk arah cermin sisi | — | ✓ |
| Kabin | ||
| Tempat duduk depan | Powered Front Seats with Ventilation | Manual Adjustable |
| Tempat duduk belakang | 50:50 Split-folding | 40:20:40 Split-folding |
| Penghawa dingin depan | Single-zone Automatic Climate Control | Dual-zone Automatic Climate Control |
| Penghawa dingin belakang | — | Rear vents |
| Soket kuasa | 1 Wireless Charger, 2 USB Front | 1 Front, 2 USB Front, 2 USB Rear |
| Lampu dalaman | Map Lights & Ambient Lighting | Map Lights & Ambient Lighting |
| Pemegang cawan | 2 Front | 2 Front, 2 Rear |
| Audio | 15.4" Touchscreen with Wireless Apple CarPlay & Android Auto, 6-speaker Sound System | 8" Touchscreen with Wired Apple CarPlay & Android Auto, 6-speaker Sound System |
| Kemudahan | ||
| Tingkap kuasa | Four Windows, Auto Up & Down with Anti-pinch | Four Windows, Driver's Side Auto Up and Down with Anti Pinch |
| Penghidup enjin | Keyless Start (Depress Brake Pedal) | Keyless Push Button Start |
| Kunci | Keyless Operation | Keyless Operation |
| Lampu utama automatik | ✓ | ✓ |
| Pengelap automatik | ✓ | ✓ |
| Cruise control | Adaptive Cruise Control | Passive Cruise Control |
| Kawalan audio pada stereng | ✓ | ✓ |
| Stereng boleh laras (tilt) | ✓ | ✓ |
| Stereng boleh laras (teleskopik) | ✓ | ✓ |
| Operasi but | Remote Control Operation | Remote Control Activated |
| Sensor parkir depan | 4 Sensors | 4 Sensors |
| Sensor parkir belakang | 4 Sensors | 4 Sensors |
| Kamera undur | Yes | Yes, 360-degree view |
| Cermin sisi lipat automatik | ✓ | ✓ |
| Bluetooth | ✓ | ✓ |
| Navigasi | ✓ | — |
| Bantuan mula menanjak | ✓ | ✓ |
| Kluster meter | Full LCD Monitor | Full LCD Monitor |
| Brek parkir | Electronic | Electronic |
| Waranti | ||
| Jarak waranti (pengeluar) | 150,000 km | Tanpa had✓ |
| Waranti pengeluar | 7 tahun✓ | 5 tahun |
| Nota waranti | 8 Years/160000 km Battery Warranty, Drive Unit & High Voltage Components | — |
Spesifikasi dipaparkan untuk varian yang dipilih bagi setiap kereta. ✓ menandakan angka lebih baik di mana lebih rendah/tinggi memang objektif lebih baik. Cukai jalan: Semenanjung Malaysia, pendaftaran persendirian.
Kereta terpakai V23 & Xforce untuk dijual
Soalan Lazim V23 vs Xforce
iCaur V23 atau Mitsubishi Xforce, mana lebih baik?
Xforce lebih sesuai untuk lima penumpang dan barangan, dengan lima tempat duduk serta but 410 liter. V23 pula lebih sesuai untuk pemanduan EV, dengan 208 hp, AWD, jarak gerak 430 km, brek autonomi dan bantuan kekal lorong.
Berapakah perbezaan harga iCaur V23 dan Mitsubishi Xforce?
iCaur V23 berharga RM132,780 manakala Mitsubishi Xforce berharga RM109,980, jadi V23 RM22,800 lebih mahal.
iCaur V23 atau Mitsubishi Xforce, mana mempunyai ruang but lebih besar?
Mitsubishi Xforce mempunyai but lebih besar, iaitu 410 liter atau 176 liter lebih banyak berbanding but iCaur V23 berkapasiti 234 liter. Ia juga mempunyai lima tempat duduk berbanding empat pada V23.