Panduan Membeli Kereta

Porsche Cayenne Electric Base vs S

Porsche Cayenne Electric Base

Porsche Cayenne Electric Base

Porsche Cayenne Electric S

Porsche Cayenne Electric S

Kesimpulan

Bagi pembeli di Malaysia, Cayenne Electric berharga RM699,000 ialah pilihan yang lebih rasional: 436 hp, 835 Nm dan 4.8 saat untuk mencapai 100 km/h sememangnya sudah mengagumkan, manakala cukai jalan tahunannya RM665 adalah RM1,175 lebih rendah. Dengan berbelanja RM759,000, anda mendapat 657 hp, 1,080 Nm dan pecutan 0-100 km/h dalam 3.8 saat, selain 250 berbanding 230 km/h. Pertambahan jarak perjalanan hanyalah 10 km, daripada 642 kepada 652 km, jadi tambahan RM60,000 itu lebih berbaloi untuk prestasi mutlak berbanding jarak perjalanan yang lebih jauh.

Base

Pilih Porsche Cayenne Electric jika prestasi 4.8 saat dan jarak perjalanan 642 km sudah memadai untuk anda, dan anda lebih rela menyimpan RM60,000.

S

Pilih Porsche Cayenne Electric jika anda mahukan 657 hp, 1,080 Nm dan masa 0-100 km/h dalam 3.8 saat sehingga sanggup menerima harga serta cukai jalan yang lebih tinggi.

Perbezaan utama

  • Harga: RM699,000 berbanding RM759,000
  • Cukai jalan tahunan: RM665 berbanding RM1,840
  • Output motor: 436 hp berbanding 657 hp
  • Tork motor: 835 Nm berbanding 1,080 Nm
  • 0-100 km/h: 4.8 saat berbanding 3.8 saat
  • Jarak perjalanan EV dan kelajuan maksimum: 642 km dan 230 km/h berbanding 652 km dan 250 km/h

Base

  • Harga pembelian RM60,000 lebih rendah
  • Cukai jalan tahunan RM665
  • Jarak perjalanan yang didakwa hanya kurang 10 km
  • Output motor kurang 221 hp
  • Tork kurang 245 Nm
  • Satu saat lebih perlahan dari 0-100 km/h

S

  • 657 hp dan 1,080 Nm
  • Masa 0-100 km/h dalam 3.8 saat
  • Jarak perjalanan 10 km lebih jauh dan kelajuan maksimum 250 km/h
  • Harga pembelian RM60,000 lebih tinggi
  • Cukai jalan tahunan RM1,175 lebih tinggi
  • Perbelanjaan tambahan itu hanya memberikan 10 km jarak perjalanan tambahan
Harga & ringkasan
HargaRM699,000RM759,000
Jenis badanSUVSUV
SegmenExecutiveExecutive
PemasanganCBUCBU
Pemilikan
Cukai jalan / tahunRM665RM1,840
Penggerak kuasa
Teknologi enjin800V architecture800V architecture
Bahan apiElectricElectric
Bilangan motor22
Kuasa kuda motor436 hp657 hp
Tork motor835 Nm1,080 Nm
Kapasiti bateri113 kWh113 kWh
Jarak EV642 km652 km
Kadar pengecasan (AC)11 kW11 kW
Kadar pengecasan (DC)390 kW390 kW
Pacuan
TransmisiSingle Ratio AutomaticSingle Ratio Automatic
Nama transmisiSingle-speed AutomaticSingle-speed Automatic
PacuanAll Wheel DriveAll Wheel Drive
Prestasi & Kecekapan
0-100 km/j4.8 seconds3.8 seconds
Kelajuan maksimum230 km/h250 km/h
Dimensi
Panjang4,985 mm4,985 mm
Lebar1,980 mm1,980 mm
Tinggi1,674 mm1,674 mm
Jarak roda3,023 mm3,023 mm
Pintu55
Tempat duduk55
Ruang but781 litres781 litres
Casis
PemasanganSlovakia (CBU)Slovakia (CBU)
Suspensi depanAir Suspension with PASMAir Suspension with PASM
Suspensi belakangAir Suspension with PASMAir Suspension with PASM
Kabin
Audio14.25" Curved OLED Cluster + Flow Display OLED, Wireless Apple CarPlay and Android Auto, Qi Wireless Charging14.25" Curved OLED Cluster + Flow Display OLED, Wireless Apple CarPlay and Android Auto, Qi Wireless Charging
Kemudahan
Paparan head-up

Spesifikasi dipaparkan untuk varian yang dipilih bagi setiap kereta. ✓ menandakan angka lebih baik di mana lebih rendah/tinggi memang objektif lebih baik. Cukai jalan: Semenanjung Malaysia, pendaftaran persendirian.

Soalan Lazim Base vs S

Porsche Cayenne Electric yang mana lebih baik?

Versi RM759,000 lebih baik dari segi kelajuan dan pecutan, dengan 657 hp serta masa 0-100 km/h dalam 3.8 saat. Versi RM699,000 ialah pembelian yang lebih bijak jika 436 hp dan 4.8 saat sudah mencukupi, kerana jarak perjalanannya hanya 10 km lebih pendek.

Berapakah perbezaan harga?

Perbezaannya ialah RM60,000: RM699,000 untuk Cayenne Electric berharga lebih rendah dan RM759,000 untuk versi dengan output lebih tinggi. Cukai jalan tahunan juga meningkat daripada RM665 kepada RM1,840.

Adakah Porsche Cayenne Electric yang berharga lebih tinggi boleh dicas dengan lebih pantas?

Tidak. Kedua-duanya menggunakan bateri 113 kWh, menyokong pengecasan AC 11 kW dan pengecasan DC 390 kW. Kelebihan utama versi lebih mahal ialah output motor, pecutan, kelajuan maksimum dan pertambahan jarak perjalanan sebanyak 10 km.

Lagi perbandingan

Nak beli salah satu? Jual kereta lama, terima bayaran dalam 24 jam

Related PaulTan.org Content: 2025 | Tech | Motorsports | News: News | Featured: Featured | Reviews: Reviews