Panduan Membeli Kereta

GWM Ora Good Cat vs Suzuki Swift Sport

GWM Ora Good Cat

GWM Ora Good Cat

Kesimpulan

GWM Ora Good Cat lebih murah RM21,100 pada harga RM109,800 berbanding RM130,900, namun menerima motor hadapan 143 hp, bateri 57.7 kWh dan jarak EV 400 km. Ia juga jauh lebih besar, dengan jarak roda 2,650 mm berbanding 2,450 mm, walaupun but 250 liternya kalah kepada Suzuki yang menawarkan 265 litres. Suzuki Swift Sport pula membalas dengan kuasa petrol, pecutan 0-100 km/h dalam 8.0 saat dan kelajuan maksimum 205 km/h. Untuk penggunaan EV harian, Ora lebih meyakinkan sebagai pilihan harian; untuk kelajuan, Swift ada angka yang lebih kuat.

Ora Good Cat

Pilih GWM Ora Good Cat jika anda mahukan hatch B-segment lima tempat duduk yang lebih murah dengan penggunaan EV, jarak 400 km, jarak roda lebih panjang, AEB dan waranti lima tahun.

Swift Sport

Pilih Suzuki Swift Sport jika anda mahukan kuasa petrol, satu-satunya masa 0-100 km/h yang dinyatakan pada 8.0 saat, kelajuan maksimum 205 km/h dan but yang sedikit lebih besar.

Perbezaan utama

  • Harga: GWM Ora Good Cat RM109,800 | Suzuki Swift Sport RM130,900
  • Kuasa: GWM Ora Good Cat 143 hp | Suzuki Swift Sport 140 hp
  • Kelajuan maksimum: GWM Ora Good Cat 150 km/h | Suzuki Swift Sport 205 km/h
  • Jarak roda: GWM Ora Good Cat 2,650 mm | Suzuki Swift Sport 2,450 mm
  • Ruang but: GWM Ora Good Cat 250 litres | Suzuki Swift Sport 265 litres
  • Waranti: GWM Ora Good Cat 5 years | Suzuki Swift Sport 3 years

Ora Good Cat

  • Jarak EV 400 km daripada bateri 57.7 kWh
  • Jarak roda 2,650 mm yang lebih panjang
  • AEB disenaraikan, dengan enam beg udara
  • Kelajuan maksimum 150 km/h ketinggalan berbanding Suzuki
  • But 250-litre lebih kecil
  • Tiada angka 0-100 km/h disenaraikan

Swift Sport

  • Masa 0-100 km/h 8.0 saat
  • Kelajuan maksimum 205 km/h lebih tinggi
  • But 265-litre dalam badan yang lebih pendek
  • Waranti hanya tiga tahun
  • Tiada AEB disenaraikan
  • Menggunakan petrol 6.1 litres/100 km
Harga & ringkasan
HargaRM109,800RM130,900
Jenis badanHatchbackHatchback
SegmenB-SegmentB-Segment
PemasanganCBUCBU
Pemilikan
Cukai jalan / tahunRM80RM70
Penggerak kuasa
Teknologi enjin16-valve DOHC, turbocharged with variable valve timing
Kapasiti1,373 cc
Kuasa kuda140 hp
Tork230 Nm
Bahan apiElectricPetrol
Bore73 mm
Nisbah mampatan9.9
Bilangan motor1
Kuasa kuda motor143 hp
Tork motor210 Nm
Kapasiti bateri57.7 kWh
Jarak EV400 km
Kadar pengecasan (AC)6.6 kW
Kadar pengecasan (DC)60 kW
V2L3.3 kW
Pacuan
TransmisiSingle Ratio AutomaticConventional Automatic
Nama transmisi6AT
Gear6
PacuanFront Wheel DriveFront Wheel Drive
Prestasi & Kecekapan
0-100 km/j8 seconds
Ekonomi bahan api terkadar6.1 L/100 km
Kelajuan maksimum150 km/h205 km/h
Dimensi
Panjang4,235 mm3,890 mm
Lebar1,825 mm1,735 mm
Tinggi1,596 mm1,495 mm
Jarak roda2,650 mm2,450 mm
Berat1,510 kg970 kg
Tangki minyak37 litres
Pintu45
Tempat duduk55
Ruang but250 litres265 litres
Tayar depan215/50R18195/50R16
Tayar belakang215/50R18195/50R16
Tayar gantiTyre Repair KitSpace Saver
Tayar kilangGitiComfort 225 V1Yokohama Advan A13C
Casis
PemasanganThailand (CBU)Japan (CBU)
Suspensi depanMacPherson StrutMacPherson Strut
Suspensi belakangTorsion BeamTorsion Beam
Roda depan18" Alloy16" Alloy
Roda belakang18" Alloy16" Alloy
SterengRack and Pinion (Electric Power Steering)Rack and Pinion (Electric Power Assist)
Keselamatan
Beg udaraDriver and Passenger, Front Side, Front and Rear CurtainDriver and Passenger, Front Side, Front Curtain
ABS/EBD
Kawalan kestabilan
Penggera
Immobilizer
Fungsi mematikan beg udara
Kunci keselamatan kanak-kanakManual for Rear DoorsManual for rear doors
Tali pinggang keledar55 three-point
Sistem maklumat titik buta
ISOFIXAvailable on Two Outer Rear SeatsAvailable for two outer rear passenger seats
Sistem brek autonomusYes
Bantuan mengekal lorongSteering CorrectionNo
Amaran perlanggaran
Peringatan tali pinggangAll SeatsDriver and Front Passenger
Nota keselamatanRear Collision Waring, Rear Cross Traffic Alert, Rear Cross Traffic Braking, Emergency Lane Keeping, Door Open Warning
Lampu
Lampu utamaLEDLED Projector
Lampu belakangLEDLED Combination
Lampu siang LED
Lampu kabus depan
Lampu kabus belakang
Penunjuk arah cermin sisi
Kabin
Tempat duduk depan6-way Power Adjustable Driver Seat with Memory and Massage Functions, 4-way Manual Adjustable Passenger SeatManual Adjustable, Driver's seat height adjustable
Tempat duduk belakang60:40 Split-folding with Centre Armrest60:40 Split-Folding
Penghawa dingin depanSingle-zone Automatic Climate Control with PM2.5 filterSingle-zone Automatic Climate Control
SunroofPanoramic
Soket kuasa2 USB Front, 1 USB Rear, 1 USB for Dashcam1 Front
Lampu dalamanMap LightsFront Cabin Light
Pemegang cawan2 Front, 2 Rear, 1 Rear Armrest2 Front, 2 Rear
Bidai matahariYes
Audio10.25" Touchscreen with Android Auto, Apple CarPlay, Bluetooth and 6 Speakers7.0" Touchscreen Radio DVD/MP3 Player with Bluetooth, Navigation and 6 speakers
Kemudahan
Tingkap kuasaFour Windows, Auto Up and Down with Anti PinchAll Four Windows, Driver Auto Up and Down
Penghidup enjinKeyless Push ButtonKeyless Push Button
KunciKeyless OperationKeyless Operation
Lampu utama automatik
Pengelap automatik
Cruise controlAdaptive Cruise ControlPassive Cruise Control
Paddle shift
Kawalan audio pada stereng
Stereng boleh laras (tilt)
Stereng boleh laras (teleskopik)
Operasi butPowered BootRemote Control Activated
Sensor parkir depan6 Sensors
Sensor parkir belakang6 Sensors4 Sensors
Kamera undurYes, with 360-degree CameraYes
Parkir automatikYes
Cermin sisi lipat automatik
Bluetooth
Navigasi
Bantuan mula menanjak
Kluster meterFull LCD MonitorDigital/Analogue
Brek parkirElectronicHandbrake
Nota kemudahanLane Change Assist
Waranti
Jarak waranti (pengeluar)150,000 km100,000 km
Waranti pengeluar5 tahun3 tahun
Nota waranti8-year/180,000-km High Voltage Battery Warranty

Spesifikasi dipaparkan untuk varian yang dipilih bagi setiap kereta. ✓ menandakan angka lebih baik di mana lebih rendah/tinggi memang objektif lebih baik. Cukai jalan: Semenanjung Malaysia, pendaftaran persendirian.

Soalan Lazim Ora Good Cat vs Swift Sport

GWM Ora Good Cat atau Suzuki Swift Sport, mana lebih baik?

GWM Ora Good Cat ialah pembelian harian yang lebih baik jika penggunaan EV sesuai untuk anda: ia lebih murah, mempunyai jarak 400 km, jarak roda lebih panjang, AEB dan waranti lebih panjang. Suzuki Swift Sport lebih baik untuk kelajuan mutlak.

Berapa beza harga?

GWM Ora Good Cat berharga RM109,800, manakala Suzuki Swift Sport berharga RM130,900. Ini menjadikan Suzuki RM21,100 lebih mahal.

Yang mana lebih laju?

Suzuki Swift Sport mempunyai hujah prestasi yang lebih jelas, dengan masa 0-100 km/h 8.0 saat dan kelajuan maksimum 205 km/h. GWM Ora Good Cat mempunyai kuasa sedikit lebih tinggi pada 143 hp, tetapi kelajuan maksimumnya 150 km/h.

Lagi perbandingan

Nak beli salah satu? Jual kereta lama, terima bayaran dalam 24 jam

Related PaulTan.org Content: Malaysia: Malaysia | 2025 | Reviews: Reviews | Tech | Featured: Featured | Motorsports