Panduan Membeli Kereta

Jetour Dashing vs Jetour VT9

Jetour Dashing

Jetour Dashing

Jetour VT9

Jetour VT9

Kesimpulan

Perbezaan harga RM12,550 daripada Jetour Dashing kepada Jetour VT9 tidak memberikan prestasi tambahan: kedua-duanya menggunakan enjin petrol turbo empat silinder 1.5 liter dengan 154 hp dan 230 Nm, yang memacu roda hadapan menerusi transmisi DCT basah enam kelajuan. Ia memberikan dua tempat duduk tambahan, roda 19-inci, kamera 360 darjah, cermin sisi boleh lipat dan lebih banyak kemudahan pengecasan. Dashing lebih pendek 134 mm, namun mempunyai but 486 liter yang dinyatakan, jauh lebih berguna berbanding 89 liter pada VT9, selain sistem maklumat titik buta. Untuk lima penumpang dan barangan, Dashing ialah pilihan yang lebih berbaloi; pilih VT9 jika tujuh tempat duduk penting.

Dashing

Pilih Jetour Dashing jika lima tempat duduk, but 486 liter dan sistem maklumat titik buta lebih penting berbanding baris tempat duduk ketiga.

VT9

Pilih Jetour VT9 jika anda memerlukan tujuh tempat duduk serta mahukan kamera 360 darjah, roda 19-inci dan lebih banyak port pengecasan USB.

Perbezaan utama

  • Harga: Jetour Dashing RM106,800; Jetour VT9 RM119,350.
  • Tempat duduk: Jetour Dashing lima tempat duduk; Jetour VT9 tujuh tempat duduk.
  • Ruang but: Jetour Dashing 486 liter; Jetour VT9 89 liter.
  • Panjang: Jetour Dashing 4,590 mm; Jetour VT9 4,724 mm.
  • Roda: Jetour Dashing roda aloi 18-inci dengan tayar 235/60R18; Jetour VT9 roda aloi 19-inci dengan tayar 235/55R19.
  • Kamera undur: Jetour Dashing kamera undur; Jetour VT9 monitor pandangan sekeliling 360 darjah.

Dashing

  • RM12,550 lebih murah.
  • But 486 liter.
  • Sistem maklumat titik buta.
  • Hanya lima tempat duduk berbanding tujuh pada VT9.
  • Tiada kamera 360 darjah, cermin sisi boleh lipat atau paddle shift.

VT9

  • Susun atur tujuh tempat duduk.
  • Monitor pandangan sekeliling 360 darjah.
  • Pengecas tanpa wayar hadapan, empat port USB-A dan pencahayaan ambien.
  • RM12,550 lebih mahal.
  • Ruang but yang dinyatakan ialah 89 liter berbanding 486 liter pada Dashing.
  • Tiada sistem maklumat titik buta.

Kelebihan Dashing berbanding VT9

Sistem maklumat titik buta

Kelebihan VT9 berbanding Dashing

Lampu kabus belakangSoket kuasaPaddle shiftCermin sisi lipat automatik

Berdasarkan helaian spesifikasi varian yang dipilih — ruangan kosong di satu pihak juga boleh bermaksud data tidak disenaraikan.

Ruang but memihak kepada Dashing: 486 liter berbanding 89.

Dashing 4,590 × 1,900 × 1,685 mm · jarak roda 2,720 mmVT9 4,724 × 1,900 × 1,720 mm · jarak roda 2,720 mm
1,6854,590 mmJarak roda 2,720 mm1,7204,724 mmJarak roda 2,720 mm

Lakaran badan mengikut jenis bentuk, dilukis mengikut skala daripada panjang dan tinggi setiap kereta.

Harga & ringkasan
HargaRM106,800✓RM119,350
Jenis badanSUVSUV
SegmenC-SegmentD-Segment
PemasanganCKDCKD
Pemilikan
Cukai jalan / tahunRM120RM120
Ansuran bulanan (angg.)RM1,090/bln✓RM1,220/bln
Insurans / tahun (angg.)RM3,056✓RM3,383
Penggerak kuasa
Teknologi enjin16-valve DOHC with Turbocharger, Variable Valve Timing16-valve DOHC with Turbocharger, Variable Valve Timing
Kapasiti1,498 cc1,498 cc
Kuasa kuda154 hp pada 5,500 rpm154 hp pada 5,500 rpm
Tork230 Nm pada 1,750 rpm230 Nm pada 1,750 rpm
Susunan silinderInline 4Inline 4
Bahan apiPetrolPetrol
Bore × Stroke77 mm × 80.5 mm77 mm × 80.5 mm
Nisbah mampatan9.59.5
Pacuan
TransmisiDual-clutch Automatic (Wet)Dual-clutch Automatic (Wet)
Nama transmisi—6-speed DCT
Gear66
PacuanFront Wheel DriveFront Wheel Drive
Dimensi
Panjang4,590 mm4,724 mm
Lebar1,900 mm1,900 mm
Tinggi1,685 mm1,720 mm
Jarak roda2,720 mm2,720 mm
Berat1,553 kg1,551 kg
Tangki minyak57 litres57 litres
Pintu55
Tempat duduk57
Ruang but486 litres✓89 litres
Tayar depan235/60R18235/55R19
Tayar belakang235/60R18235/55R19
Tayar gantiSpace SaverSpace Saver
Tayar kilangGitiControl P10Sailun Terramax SV301
Casis
PemasanganMalaysia (CKD)Malaysia (CKD)
Suspensi depanMacPherson StrutsMacPherson Struts
Suspensi belakangMulti-linkMulti-link
Roda depan18" Alloys19" Alloys
Roda belakang18" Alloys19" Alloys
SterengRack & Pinion (Electric Power Steering)Rack & Pinion (Electric Power Steering)
Keselamatan
Beg udara4 (Driver and Passenger, Front Side)4 (Driver and Passenger, Front Side)
ABS/EBD✓✓
Kawalan kestabilan✓✓
Penggera✓✓
Immobilizer✓✓
Fungsi mematikan beg udara✓✓
Kunci keselamatan kanak-kanakManual for Rear DoorsManual for Rear Doors
Tali pinggang keledar5 Three-point7 Three-point
Sistem maklumat titik buta✓—
ISOFIXAvailable for 2 Outer Rear SeatsAvailable for Outer Two Middle Row Seats
Bantuan mengekal lorongNoNo
Peringatan tali pinggangFront Seats OnlyAll Seats
Lampu
Lampu utamaLED ProjectorLED Projector
Lampu belakangFull LEDFull LED
Lampu siang LED✓✓
Lampu kabus belakang—✓
Penunjuk arah cermin sisi✓✓
Kabin
Tempat duduk depanPower Adjustable Driver's Seat, Manual Passenger SeatPower Adjustable Driver's Seat, Manual Passenger Seat
Tempat duduk belakang60:40 Split-folding60:40 Split-folding
Penghawa dingin depanSingle-zone Automatic Climate ControlSingle-zone Automatic Climate Control
Penghawa dingin belakangRear AC VentsRear AC Vents
Soket kuasa—1 Front, 1 Wireless Charger, 2 USB-A Front, 2 USB-A Rear
Lampu dalamanMap LightsMap Lights and Ambient Lighting
Pemegang cawan2 Front, 2 Rear2 Front, 2 Rear
Audio10.25" Touchscreen with Wired Apple CarPlay & Android Auto, 4 Speakers10.25" Touchscreen with Wired Apple CarPlay & Android Auto, 4 Speakers
Kemudahan
Tingkap kuasaFour Windows, Auto Up & DownFour Windows, Auto Up & Down
Penghidup enjinKeyless Operation (Push Button Start)Keyless Operation (Push Button Start)
KunciKeyless OperationKeyless Operation
Lampu utama automatik✓✓
Cruise controlPassive Cruise ControlPassive Cruise Control
Paddle shift—✓
Kawalan audio pada stereng✓✓
Stereng boleh laras (tilt)✓✓
Stereng boleh laras (teleskopik)✓✓
Operasi butPowered BootPowered Boot
Sensor parkir belakang4 Sensors4 Sensors
Kamera undurYesYes, 360-degree Surround View Monitor
Cermin sisi lipat automatik—✓
Bluetooth✓✓
Bantuan mula menanjak✓✓
Kluster meterFull LCD MonitorFull LCD Monitor
Brek parkirElectronicElectronic
Waranti
Jarak waranti (pengeluar)150,000 km150,000 km
Waranti pengeluar7 tahun7 tahun
Nota waranti10 Years, 1,000,000 km Engine Warranty10 Years, 1,000,000 km Engine Warranty

Spesifikasi dipaparkan untuk varian yang dipilih bagi setiap kereta. ✓ menandakan angka lebih baik di mana lebih rendah/tinggi memang objektif lebih baik. Cukai jalan: Semenanjung Malaysia, pendaftaran persendirian. Anggaran kos berdasarkan 20,000 km/tahun. Bahan api pada RM1.99/liter (RON95, bersubsidi). Insurans: tarif motor komprehensif, tanpa NCD. Ansuran: 10% pendahuluan, kadar rata 2.5%, 9 tahun. Harga disemak November 2026.

Soalan Lazim Dashing vs VT9

Jetour Dashing atau Jetour VT9, mana lebih baik?

Dashing lebih sesuai untuk lima orang yang membawa barangan, hasil but 486 liter dan harganya yang lebih rendah. Pilih VT9 jika tujuh tempat duduk adalah wajib; enjin, output 154 hp dan 230 Nm, transmisi serta jarak roda kedua-duanya adalah sama.

Berapakah perbezaan harga?

Jetour VT9 berharga RM12,550 lebih tinggi berbanding Jetour Dashing: RM119,350 berbanding RM106,800.

Adakah Jetour Dashing dan VT9 menggunakan enjin yang sama?

Ya. Kedua-duanya menggunakan enjin petrol empat silinder sebaris turbocharged 1,498 cc yang menghasilkan 154 hp pada 5,500 rpm dan 230 Nm pada 1,750 rpm, dipadankan dengan transmisi automatik klac berkembar basah enam kelajuan dan pacuan roda hadapan.

Lagi perbandingan

Nak beli salah satu? Jual kereta lama, terima bayaran dalam 24 jam

Related PaulTan.org Content: Electric: Electric | News: News | Featured: Featured | Motorsports | Reviews: Reviews | Malaysia: Malaysia